Jak zabezpieczyć konto na Instagramie?

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie?

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie? Na co trzeba uważać na IG? Co zrobić, gdy ktoś włamał się na nasze konto na Instagramie? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w dzisiejszym artykule! Już teraz zapoznaj się z jego treścią, aby dowiedzieć się, jak zabezpieczyć konto na Instagramie!

  1. Jak zabezpieczyć konto na Instagramie?
  2. Na co uważać na Instagramie?
  3. Co zrobić, gdy ktoś włamał się na Instagrama?

Udało Ci się osiągnąć pierwsze cele, stworzyć wspaniałe konto na Instagramie i zbudować odpowiednią społeczność. Wszystko to jednak możesz stracić w jeden dzień! Dlatego tak ważne jest, aby zabezpieczyć swoje konto na Instagramie. Niestety korzystanie z platform społecznościowych zawsze niesie za sobą pewne ryzyko. Chronienie konta przed nieautoryzowanym dostępem oraz wszelkiego rodzaju zagrożeniami związanymi z cyberprzestępczością to dziś właściwie konieczność. Jak zabezpieczyć konto na Instagramie? Wykorzystując między innymi uwierzytelnianie dwuskładnikowe! Więcej informacji na temat zabezpieczania swojego konta na Instagramie znajdziesz w dzisiejszym artykule. Koniecznie się z nim zapoznaj i wdróż proponowane przeze mnie rozwiązania już teraz!

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie?

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe — zapewne znasz już to określenie. Taką opcję wykorzystuje się między innymi na poczcie e-mail czy do logowania na poszczególne media społecznościowe. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ poza podaniem hasła podczas logowania, musimy potwierdzić swoją tożsamość, wpisując – na przykład – dodatkowo kod, który otrzymuje się wiadomością SMS na wskazany numer telefonu. Jednorazowe kody mogą być generowane także przez specjalne aplikacje autoryzacyjne. Taki rodzaj logowania skutecznie zwiększa bezpieczeństwo i daje poczucie pewności, że żadna nieupoważniona osoba nie włamie się na Twoje konto.

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie? Wykorzystując wspomniane uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które od pewnego czasu jest dostępne również na Instagramie. Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe? To bardzo proste!  Wystarczy wejść na swoje konto, następnie wybrać ustawienia i prywatność, przejść do centrum kont, wybrać opcję “hasła i zabezpieczenia” i tam właśnie znajdziesz „uwierzytelnianie dwuskładnikowe”. Aby aktywować ochronę swojego konta na Instagramie, musisz jedynie kliknąć odpowiedni przycisk rozpoczynający tę procedurę.

infografika-uwierzytelnienie-dwuskładnikowe-Instagram


Hasło na Instagram

O ile uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest skuteczne, o tyle wciąż warto zadbać o odpowiednie hasło. Dotyczy to nie tylko poczty e-mail czy konta bankowego, ale również mediów społecznościowych. Jakie hasło na Instagram będzie najlepsze? Przede wszystkim takie, które jest określane jako „silne” i unikalne. Używaj znaków specjalnych, liczb i liter różnej wielkości.

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie? Inne środki ochronne

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie? Z innych środków ochronnych polecam regularnie aktualizować swoją aplikację. Dodatkowo bądź ostrożna podczas korzystania z aplikacji trzecich i miej świadomość, że w Internecie jest wiele oszustów.

Polecam także zabezpieczyć swój profil przed różnego rodzaju spamerami oraz botami. Komentarze napisane przez tego rodzaju profile są źle postrzegane nie tylko przez samych użytkowników, ale i Instagram. Algorytm nie lubi spamu. Jak zatem zabezpieczyć się przed takimi automatami? Wejdź w „Ustawienia”, następnie “Ograniczone interakcje”. Następnie zmień zakres ograniczeń dla tych kont, które Cię nie obserwują.

infografika-zakres-ograniczeń-kont-na-Instagramie


Na co uważać na Instagramie?

Budujesz swoją markę osobistą na Instagramie. Wykorzystujesz to medium społecznościowe do pozyskiwania nowych klientów. A zatem musisz mieć konto publiczne, aby móc trafiać do potencjalnych zainteresowanych Twoimi produktami. Na co zatem powinnaś uważać na Instagramie, prowadząc profil publiczny?

Aby ustrzec się przed ewentualnymi nieprzyjemnymi sytuacjami, nie publikuj na Instagramie informacji na temat swojego miejsca zamieszkania. Pamiętaj również o tym, aby nie dzielić się żadnymi danymi wrażliwymi. Czym są dane wrażliwe? Otóż to nic innego jak Twój numer telefonu, adres zameldowania, zamieszkania czy PESEL. Nie publikuj zatem zdjęć prawa jazdy po zdaniu egzaminu, nowego dowodu osobistego czy nawet biletu lotniczego! Jeśli jednak bardzo chcesz pochwalić się dokumentem tego rodzaju, koniecznie zamaż lub zakryj wszystkie wrażliwe dane.

Dlaczego to ważne, aby nie dzielić się swoimi danymi poufnymi na Instagramie i ogólnie w Internecie? Chociażby dlatego, że każdy, kto zobaczy Twoje dane, może — na przykład — ukraść Ci tożsamość czy zaciągnąć kilka kredytów. A zatem dbaj o swoje bezpieczeństwo, aby uniknąć przykrych sytuacji, które będą miały dla Ciebie negatywne i niezbyt przyjemne konsekwencje.

Co zrobić, gdy ktoś włamał się na Instagrama?

Masz podejrzenie, że ktoś włamał się na Twojego Instagrama? Jak sprawdzić, czy faktycznie nieupoważniona osoba zalogowała się na naszym koncie i jak zabezpieczyć konto na Instagramie po włamaniu? Jest kilka bardzo prostych sposobów! Po pierwsze zweryfikuj aktywne sesje logowania. Takie informacje znajdziesz w zakładce „Zabezpieczenia”, a następnie aktywność dotycząca zalogowania. Wyloguj te sesje, które są dla Ciebie podejrzane. Jeśli jednak nie możesz zalogować się na swoje konto, sprawdź, czy nie dostałaś wiadomości na pocztę połączoną z Twoim IG, w którym Instagram informuje o zmianie e-maila. Jeśli nie masz takiej wiadomości w głównym folderze, koniecznie sprawdź SPAM oraz KOSZ. W takim mailu powinna być dostępna opcja „revert this change”. W ten sposób spróbuj odzyskać konto.

Sprawdziłaś maila i nie masz żadnej wiadomości? Spróbuj zalogować się na swoim koncie i zmienić hasło. W sytuacji, gdy nie można zalogować się na konto na Instagramie, bo portal uważa, że konto nie istnieje, zweryfikuj, czy ktoś nie zmienił nazwy profilu. Jak? Na przykład przez konto swoich znajomych, którzy oznaczyli Cię na zdjęciu lub u których zostawiłaś jakiś komentarz. Jeśli osoba, która włamała się na Twoje konto, zmieniła jedynie hasło, spróbuj je koniecznie zresetować.

A co w sytuacji, gdy po wykonaniu powyższych kroków, w dalszym ciągu nie uda Ci się zalogować na swoje konto na Instagramie? Otóż najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie problemu bezpośrednio do Instagrama.

Pamiętaj, aby ustawić weryfikację dwuskładnikową, o której wspominałam w pierwszej części niniejszego artykułu, gdy tylko uda Ci się zalogować na swoje konto. I koniecznie zmień dotychczas używane hasło na nowe!

 

Joanna Fabisiak Create Media - Strona główna

O mnie

Cześć, nazywam się Joanna Fabisiak i nauczę Cię, jak pozyskiwać klientów za pomocą Instagrama!

Określ grupę docelową, naucz się tworzyć content i uzupełnij profil

Kurs: Lejek sprzedażowy na Instagramie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *