Jakie przydatne narzędzia na Instagramie warto znać?

Jakie przydatne narzędzia na Instagramie warto znać?

Jak przyspieszyć i ułatwić tworzenie contentu na Instagramie? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – korzystając z odpowiednich narzędzi, które służą do obróbki zdjęć, montażu wideo na telefonie czy tworzenia oryginalnych grafik! Jeśli szukasz najlepszych aplikacji, które nie tylko ułatwią Twoją pracę, ale także przyspieszą realizację Twoich celów, sprawdź moje polecenia już teraz! W dzisiejszym artykule przedstawiam narzędzia, które ułatwią Ci pracę. Już teraz sprawdź przydatne narzędzia na Instagramie!

  1. Jakie narzędzia do obróbki zdjęć na telefonie? Przydatne narzędzia na Instagramie
  2. Które aplikacje do montażu wideo na telefonie wybrać?
  3. Jaki jest najlepszy program do montażu wideo na komputerze?
  4. Który program do tworzenia grafiki wybrać? Przydatne narzędzia na Instagramie

Dziś Instagram ma tak wiele użytkowników, że nie wystarczy zrobić ładnego zdjęcia i dodać ciekawego tekstu, aby się wyróżnić. Jeśli chcesz docierać do nowych obserwujących i potencjalnych klientów na Instagramie, potrzebujesz dodatkowo innych narzędzi, o których już wspominałam we wcześniejszych artykułach – a mianowicie strategii, contentu, i znajomości grupy odbiorcy. Przyda się także umiejętność sprzedaży i pokazania siebie. Masz już określone cele, strategię i grupę docelową? Chcesz zacząć działać, ale zastanawiasz się, jak tworzyć atrakcyjne grafiki czy zmontować rolkę? Oto narzędzia przydatne na Instagramie!

Jakie narzędzia do obróbki zdjęć na telefonie? Przydatne narzędzia na Instagramie

Interesują Cię narzędzia do obróbki zdjęć na telefonie? Aktualnie jest sporo aplikacji, które cieszą się większą lub mniejszą popularnością. Które zatem przydatne narzędzia na Instagramie do obróbki zdjęć warto wybrać? Z prostych i wartych uwagi rozwiązań polecam zwrócić uwagę na VSCO (program znany również jako VSCO Cam). To popularna aplikacja, w której możesz w prosty i szybki sposób przerobić swoje zdjęcie, a następnie opublikować je na swoim Instagramie.

VSCO oferuje wiele narzędzi – przede wszystkim do edycji zdjęć. Dzięki nim możesz bez problemu dostosować jasność, kontrast, temperaturę kolorów, nasycenie i wiele innych aspektów swojej fotografii. Dostępne są również gotowe filtry, co oznacza, że jednym kliknięciem możemy zmienić zarówno atmosferę, jak i styl fotografii. Z zaawansowanych opcji aplikacja VSCO oferuje krzywe tonalne, dzięki którym można jeszcze precyzyjniej dostosowywać jasność oraz kontrast. Ponadto dla użytkowników dostępne są podstawowe funkcje, takie jak kadrowanie, wyostrzanie czy rozmywanie.

Aplikacja VSCO jest darmowa. Warto jednak wiedzieć, że niektóre narzędzia są dostępne jedynie w ramach subskrypcji. Nie dotyczy to jednak podstawowych opcji, a dodatkowych, rozszerzonych filtrów czy ekskluzywnych efektów dźwiękowych. Nie musisz już na początku decydować się na subskrypcję – gwarantuję, że wersja darmowa spełni Twoje oczekiwania.

Dlaczego warto wybrać VSCO?

Jeśli chodzi o narzędzia do obróbki zdjęć na telefonie, VSCO cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego warto wybrać właśnie tę aplikację? Do zalet VSCO zalicza się przede wszystkim intuicyjny interfejs, wysoką jakość edycji oraz unikalne filtry. Jest to moja ulubiona aplikacja do edycji zdjęć – nie do końca przepadam za aplikacją lightroom.

Które aplikacje do montażu wideo na telefonie wybrać?

Jakie jeszcze przydatne narzędzia do tworzenia contentu na Instagramie warto wybrać? Oczywiście, że takie, dzięki którym możemy tworzyć ciekawe i oryginalne wideo! Szczególnie że reels – czyli rolki – są aktualnie jednym z najpopularniejszych formatów na Instagramie. Warto zatem je tworzyć i udostępniać. I chociaż Instagram oferuje odpowiednie narzędzia, dzięki którym nagrasz i skleisz dobrą rolkę, polecam Ci poznać zewnętrze programy do montażu, które dają znacznie więcej możliwości.

Do montażu wideo na telefonie używam InShot oraz CapCut. Ta pierwsza aplikacja jest wszechstronnym narzędziem służącym do edycji wideo oraz zdjęć. Oferuje wiele opcji edycji – na przykład przycinanie, kadrowanie, zmianę proporcji, obracanie, nakładanie filtrów oraz efektów, dodawanie tekstu, muzyki, dźwięków czy efektów między ujęciami. InShot oferuje zarówno darmową wersję, jak i płatną. Decydując się na subskrypcję, otrzymujesz dodatkowe funkcje – na przykład usuwanie znaku wodnego, premium filtry czy większy wybór muzyki.

CapCut natomiast to aplikacja, które służy wyłącznie do edycji wideo. Pozwala tworzyć i udostępniać filmy na platformach społecznościowych. Korzystając z CapCut otrzymujesz dostęp do szeregu podstawowych narzędzi i efektów. Możesz przycinać, obracać, kadrować, dodawać tekst, nakładki, muzykę, efekty dźwiękowe, przejścia między klipami czy zmieniać prędkość odtwarzania. Ta aplikacja cieszy się sporą popularnością ze względu na prostą obsługę i przejrzysty interfejs. Jeśli szukasz darmowego programu z solidnymi funkcjami do edycji filmów na portale społecznościowe, gwarantuję, że CapCut spełni Twoje oczekiwania.

Jaki jest najlepszy program do montażu wideo na komputerze?

Szukasz prostego i dobrego programu do montażu wideo na komputerze? Ja z reguły korzystam z iMovie, ponieważ jest to darmowe i intuicyjne narzędzie, oferujące podstawowe opcje i możliwości, jeśli chodzi o montaż wideo.

iMovie to ogólnie popularny program, stworzony głównie dla użytkowników systemu macOS i urządzeń marki Apple. Oferuje szeroki zakres opcji służących do edycji, dzięki którym możesz w prosty i szybki sposób przycinać swoje klipy, kadrować, obracać oraz dodawać tekst, efekty dźwiękowe, wizualne, przejścia czy nakładki. Ponadto w iMovie znajdziesz narzędzia służące do stabilizacji obrazu czy pozwalające zmieniać prędkość wideo. Program posiada także wbudowane narzędzia między innymi do korekcji kolorów oraz balansu bieli.

iMovie oferuje także dostęp do biblioteki multimediów, w której możesz przechowywać wszystkie swoje filmy, zdjęcia oraz dźwięki. Importowanie multimediów z różnych źródeł – z aparatu, telefonu czy biblioteki iTunes jest równie proste i szybkie.

Dlaczego warto wybrać iMovie? Przede wszystkim dlatego, że jest to darmowy i jednocześnie wystarczający program do edycji wideo. Wyróżnia się prostym oraz intuicyjnym interfejsem, który sprawia, że montaż wideo jest bardzo łatwy również dla początkujących użytkowników. Wszystkie swoje kursy zmontowałam właśnie w tym narzędziu.

A jeśli chodzi o montaż krótszych wideo na Instagram na komputerze, to również polecam aplikację CapCut – tak jest ona również w opcji na desktopy.

Który program do tworzenia grafiki wybrać? Przydatne narzędzia na Instagramie

Chcesz tworzyć oryginalne i profesjonalne grafiki na swojego Instagrama? Szukasz darmowego programu, który ułatwi Ci to zadanie? W takiej sytuacji polecam zwrócić uwagę na Canvę!

Canva to narzędzie graficzne online, które umożliwia tworzenie przeróżnych projektów graficznych – od postów na Instagrama, story, Facebook’a, po plakaty, u lotki, banery reklamowe, zaproszenia czy logo. Ten program powstał z myślą o osobach, które chcą zacząć tworzyć profesjonalnie wyglądające projekty graficzne, ale nie mają specjalistycznej wiedzy ani umiejętności w zakresie projektowania. Szeroki wybór narzędzi oraz funkcji pozwalają dostosowywać każdy projekt do własnych potrzeb. Możesz zarówno skorzystać z gotowych szablonów, elementów graficznych, czcionek, ikon czy kolorów, jak i stworzyć samodzielnie grafikę od podstaw.

Narzędzia edycji dostępne w Canva pozwalają także dostosowywać rozmiar, kształt, kolor czy przezroczystość. Program daje dostęp do bardzo bogatej biblioteki zdjęć. Jeśli nie chcesz korzystać z fotografii stock’owych, możesz oczywiście zaimportować własne.

Canva jest zarówno darmowa, jak i płatna. Wersja płatna daje oczywiście więcej możliwości – płacąc subskrypcję, otrzymujesz dostęp przede wszystkim do wszystkich elementów graficznych, które w darmowym wariancie są oznaczone jako płatne. Nie musisz jednak decydować się na płatną Canvę już na samym początku. Darmowa wersja w zupełności wystarczy Ci na początek. No i możesz skorzystać z bezpłatnej 30 dniowej subskrypcji testowej, aby zobaczyć, czy wersja PRO Canvy jest Ci w ogóle potrzebna.

Program Canva dostępny jest zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i jako aplikacja mobilna. A zatem możesz bez problemu tworzyć grafiki z poziomu komputera, telefonu czy tabletu. Ponadto Canva umożliwia także współpracę z zespołową. To oznacza, że użytkownicy, którzy zostali zaproszeni do danego zespołu, mogą wspólnie tworzyć i edytować wybrane projekty.

Dlaczego warto wybrać program Canva?

Do zalet programu Canva zalicza się łatwość obsługi, ogromną ilość darmowych opcji i szablonów, dostępność i współpracę. Intuicyjny interfejs czyni proces projektowania prostym oraz przyjemnym – nawet u osób, które nie mają doświadczenia w projektowaniu graficznym.

Bogata biblioteka szablonów oraz graficznych elementów daje sporą elastyczność w tworzeniu przeróżnych projektów. Dostępność na wielu platformach i współpraca zespołowa natomiast ułatwia tworzenie grupowych projektów i dostęp do plików z wielu urządzeń.

A jeśli od początku nie chcesz błądzić po Canvie i chcesz tworzyć przyciągające i skuteczne grafiki, wideo, strony www czy e-booki, to wskakuj na pokład Akademii Canvy! Jest to platforma na której razem z Sarą uczymy tworzenia różnego rodzaju projektów: od grafik na Social Media, po skład e-booków, tworzenie stron www, a także montaż wideo. Koniecznie sprawdź, co oferujemy w cenie obiadu na mieście -> chcę się dowiedzieć więcej o Akademii Canvy.

Joanna Fabisiak Create Media - Strona główna

O mnie

Cześć, nazywam się Joanna Fabisiak i nauczę Cię, jak pozyskiwać klientów za pomocą Instagrama!

Określ grupę docelową, naucz się tworzyć content i uzupełnij profil

Kurs: Lejek sprzedażowy na Instagramie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *